Karriercsúcsok és tornagyőzelmek

2022. január 31.

Három női játékosunk is pályafutása legjobb világranglistás helyezését jegyzi

Az Australian Open végeztével a férfi és női teniszezőket összefogó világszervezetek, vagyis az ATP és a WTA is kiadta a frissített világranglistáját. Az urak mezőnyében Fucsovics Márton jelenleg a 39. pozíciót foglalja el, ám fontos tornák előtt áll a legmagasabban jegyzett játékosunk, hiszen például a jövő héten rajtoló ATP 500-as rotterdami versenyen tavaly döntőt játszott. Őt követi a rangsorban Balázs Attila (156.), aki nemrégiben sikeres sarokműtéten esett át és megkezdte rehabilitációját, hogy mihamarabb visszatérhessen. Illetőleg Piros Zsombor nevét érdemes még kiemelni, aki a karriercsúcsot jelentő 255. helyig kúszott fel, köszönhetően a győzelmekkel tarkított évkezdetnek. A nőknél pedig Bondár Anna, Udvardy Panna és Gálfi Dalma is pályafutása legjobb világranglistás pozícióját jegyzi, előbbi a 84., Panna a 91., míg legutóbbi a 117. helyen áll jelenleg. Gálfi pedig versenyzett is az elmúlt napokban és fog is még ezen a héten, ugyanis a Manacorban rendezett következő ITF-en is pályára lép.

Ami pedig az elmúlt hét további történéseit illeti, újfent dicséretes magyar eredményeket tudhatunk magunk mögött. Jani Réka Luca egyéniben és párosban is elődöntőt játszhatott a kairói 25.000 dollár összedíjazású ITF versenyen. Párosban azzal a Babos Tímeával az oldalán búcsúztak a legjobb négy között, aki szintén érdekelt volt egyesben is az egyiptomi tornán, ám ő sajnos az első körben búcsúzott. Azonban ennek ellenére is volt magyar résztvevője a női párosok döntőjének, ugyanis Nagy Adrienn indiai partnerével bejutott a fináléba, viszont 7:5, 6:3 arányban alulmaradtak egy osztrák kettőssel szemben. Kairóban a férfi mezőnyben is volt magyar versenyző Madarász Gergely személyében, akinek a második forduló jelentette a végállomást.

Valkusz Máté gyomor-, Fajta Péter pedig vállproblémák miatt nem tudta végigjátszani mérkőzését a monasztiri 25.000-es ITF viadalon. Előbbi az első körben, utóbbi a negyeddöntőben búcsúzott az egyesek küzdelmétől.

Junior játékosaink pedig fantasztikus eredményeket tudhatnak maguk mögött. Udvardy Luca egyéniben és párosban győzött az ecuadori 1-es ITF junior versenyen. Egyesben 6:4, 7:6(4)-re nyert a tajvani Jessup ellen, míg párosban a szlovák Jamrichovával nagyon magabiztos, 6:0, 6:0-s sikert arattak a fináléban egy amerikai/kínai kettős ellen.

Udvardy Luca
Badics Mila első ITF junior tornagyőzelmét ünnepelhette a maribori 5-ös ITF junior versenyen, miután a döntőben 7:5, 6:4-re legyőzte a szlovén Muller Uhant.

Badics Mila és döntős ellenfele
Mészáros Patrik és Szőke Ádám egyéniben a legjobb nyolc között búcsúztak, de párosban egyaránt bejutottak a fináléba, viszont egymás ellen játszottak, melyből Mészáros Patrik és szlovén partnere jött ki győztesül, 4:6, 6:3, 10-8-ra nyertek Szőke Ádám és Deli Merse kettőse ellen. Patriknak ez volt az első trófeája az ITF junior sorozatban.

A három magyar döntős
Győri Lóránt második sikerét szerezte a fiatalok mezőnyében, ő 7:6, 7:5-re nyert a tajvani Tang ellen a Sri Lanka-i 5-ös ITF junior torna döntőjében.

Győri Lóránt
Halmos Kornél Szlovákiában az elődöntőben búcsúzott, és ugyanezen a tornán Sift Barnabás, Gubi Trisztán és Sávay Zalán is versenyzett, ám számukra hamarabb véget ért a viadal. Végezetül pedig Kincses Kolos volt még érdekelt múlt héten, ő Egyiptomban a második fordulóban, az első kiemelt ellen búcsúzott a 4-es ITF junior tornán.