Justine Henin és Anna Kurnyikova nyomdokaiban

2022. augusztus 24.

Brenda Fruhvirtova mindössze 15 évesen, 4 hónaposan és 21 naposan ötödik ITF versenyelsőségét szerezte vasárnap, miután a mogyoródi 25 ezres viadal döntőjében 6:0, 6:0-ra múlta felül a német Luisa Meyer Auf Der Heidét. A csehek fiatal reménysége ezt a mennyiséget az elmúlt hat hónapban hozta össze, tehát első felnőtt profi tornagyőzelmét még 14 évesen aratta, akkor, amikor a játékosok nagy része még utánpótlás versenyeken teniszezik, és junior tornákon indul.

A mogyoródi siker Fruhvirtova tizenötödik győzelme volt zsinórban, és egymás után három viadalon lett ő a bajnok, idén nyáron megnyerte a 25 ezres klostersi és danderydi tornát is. A korábbi rekorder Hszie Su-vej volt, aki 15 évesen és 8 hónaposan jutott el az öt versenyelsőségig, aki aztán egyéniben a világranglista 29. helyéig jutott, de párosban négyszeres Grand Slam-bajnoknak és világelsőnek is mondhatja magát. Fruhvirtova 2022-ben már 32 győzelemnél, és csupán 5 vereségnél jár, ezen a héten Braunschweigben lép pályára, ahol a hatodik trófeára is jó eséllyel pályázik, és ha ez sikerülne neki, akkor az első női teniszező lenne a történelemben, aki 16 éves kora előtt ennyi sikert tudhat már magáénak.

Korábban egyébként Justine Henin és Anna Kurnyikova is nyert tornát már 14 esztendősen, mindketten meghatározó alakjai voltak a női tenisznek, és vagy egyesben vagy párosban, de egyaránt világelsőnek mondhatták magukat aktív pályafutásuk során. Jó eséllyel Fruhvirtova is az elkövetkező évek egyik legérdekesebb, és talán legjobb kezű játékosa lesz, úgyhogy, akinek volt lehetősége Mogyoródon megtekinteni a játékát, pár év múlva biztosan fülig érő szájjal gondol majd vissza, hogy „én már akkor láttam őt játszani, mikor még csak 15 éves volt”.