Junior sikerek május első hetéről

2023. május 6.

Magyar páros tornagyőzelem született Azerbajdzsánban, Beviz Lujza és Teker Lotti megnyerte az U16-os nemzetközi versenyt. A Tenisz Műhely játékosai 2. kiemeltként nem vesztettek szettet a döntőbe vezető úton, ott pedig az izraeli Aktuganova/Tutulina páros ellen győzedelmeskedtek, így övéké lett a legjobb duónak járó plakett. Lottinak ez volt karrierje első nemzetközi tornagyőzelme, Lujzi pedig idei első nemzetközi sikerét ünnepelhette.

Nemcsek Gréta idei második páros versenyelsőségét szerezte meg. 13 esztendős játékosunk a csehországi Mostban megrendezett U14-es Tennis Europe versenyen a cseh Lucie Slamenikova oldalán nem talált legyőzőre, a döntőben 6:2 2:6 10-5-re nyertek az orosz Khrushchyk / Makarova kettős ellen, így a székesfehérvári ITF Junior trófeája után újabb díjat zsebelt be a páros mezőnyben. Gréti egyéniben a negyeddöntőben búcsúzott, ahol három szettben kapott ki a viadal 8. kiemeltjétől.

Bíró Melinda jó formája is kitartott erre a hétre. A romániai J200-as verseny már sokkal erősebb mezőnnyel indult, ez azonban nem zavarta meg a Gellért TI játékosát, aki a 3., a 6. és a 2. kiemeltet is legyőzte a döntőbe vezető úton, utóbbi kettőt ráadásul döntő szettben gyűrte le. A szombati fináléban az 1. kiemelt román Bertea már 6:2 6:1 arányban jobbnak bizonyult a junior világranglista 522. helyén álló magyarnál, aki nagyon büszke lehet a teljesítményére, a megszerzett 140 ponttal pedig a 290. hely környékére jön fel.

Lázár Tamás egyéniben az elődöntőig jutott a bosnyák U16-os Tennis Europe versenyen, míg párosban a horvát Luka Primorac oldalán csak a döntőben kapott ki egy horvát kettőstől.