Ismét kiválóan szerepeltek junior játékosaink

2023. május 29.

Újabb hazai nemzetközi versenyen vagyunk túl, ahol újabb magyar tornagyőzelem született. Ezúttal az Alfa Tenisziskola pályáin, a Grand Slam Parkban került megrendezésre egy U14-es nemzetközi torna, ahol Kardos Lora (a fotón balra) győzedelmeskedett a lányok egyéni versenyszámában. A magyar ranglista mindössze 35. helyén álló Római TA-játékos végig nagyon magabiztos volt, első három meccsén csupán hét gémet vesztett, majd az elődöntőben Beviz Lujza ellen győzött 6:3 7:6(2)-ra. A vasárnapi döntőben az orosz Kaliadina a második szettben feladta ellene a meccset, Lora így megszerezte idei első és karrierje második egyéni nemzetközi sikerét. A fiúknál Mokán István és Valkusz Márk volt a legjobb magyar egyéniben, ők a negyeddöntőig jutottak, párosban pedig Giovantsis Noel és Szebeni Miklós játszhatott elődöntőt, míg lány párosban a Teker Lotti/Badics Lara és a Fizel Laura/Rekedt-Nagy Panni duó is a négy közé jutott.

Góczi Erik megszerezte első tornagyőzelmét az ITF junior Tour-on. A Tenisz Műhely játékosa a ciprusi J30-as ITF junior versenyen indult a héten és többek között a nála közel 900 hellyel előrébb rangsorolt 1. kiemelt legyőzésével jutott el a döntőig, ahol ma 16 7:6(3) 6:4 arányban győzött a török Baybars ellen. A junior világranglista 1975. helyén álló 17 éves játékos az 1160. hely környékére jön majd előre.

Molnár Kitti egyéniben és Bíró Melindával párosban is döntőt játszhatott Cakovecben A horvát J100-as ITF junior versenyen Kitti szettveszteség nélkül jutott el az elődöntőig, ahol szetthátrányból nyert, a fináléban azonban az elődöntőben Bíró Melindát búcsúztató svéd Nilsson 6:3 6:1 arányban legyőzte. A junior világranglista 280. helyén álló magyar így idei két páros tornagyőzelme mellé nem tudta begyűjteni idei első egyéni trófeáját, de így is nagyot lép előre a ranglistán. Párosban Kitti szintén döntős volt, Bíró Melindával jutottak el a fináléig, ahol csak döntő játszmában maradtak alul egy cseh kettőssel szemben. A fiúknál Hornung Gábor volt a legjobb magyar, ő a legjobb négyig jutott.