Idén is sikeres Amatőr OB-t zártunk

2022. augusztus 9.

Ismét a balatonboglári BBTC Tenisz Klub adott otthont az amatőr Országos Bajnokságnak, melyre most hétvégén került sor és közel 100 játékos vett részt rajta.

A hölgyek 1000-es kategóriájában Guruz Fanni megvédte címét, Hellenbrath Anett és Bálint Sára elleni győzelmekkel jutott be a döntőbe, ahol a Lipták Júliát és Csentei Orsolyát legyőző Balta Rózsa lett volna az ellenfele, ő azonban nem tudott kiállni a fináléra, így azt Fanni játék nélkül nyerte.

A férfiak 1000-es kategóriájában is címvédés volt, Besser Ferenc, a novemberi Masters-győzelem után most az OB-n is eredményes tudott lenni, Varga Péter, Bagyó Dávid, Hegyi Balázs és Klimasevszky András elleni győzelmekkel jutott a döntőbe, ahol Tas Schindler Péter ellen győzedelmeskedett 9-6 arányban.
A férfi 500-as kategória döntőjében Oláh Imre 9-5-re nyert Ollé Tamás ellen, 250-ben pedig Alt Ádám bizonyult a legjobbnak, a fináléban Fazekas Péter ellen nyert 9-2-re. A hölgyek 500-as kategóriájában körmérkőzés döntött a dobogós helyezésekről, melyben Rusai Hédi volt a legeredményesebb, megelőzve Bodnár Györgyit és Tóth Klárát.
Férfi párosban Flórián Márk és Neumayer Márk szerezte meg az aranyérmet, női párosban Balta Rózsa és Rusai Hédi nem talált legyőzőre, vegyes párosban pedig Bálint Sára és Barabás Bence vihette haza a győztesnek járó trófeát.
A díjakat Sütő Csilla, az MTSZ főtitkára adta át a dobogósoknak.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.