Hazai versenyeredmények a múlt hétről

2021. október 13.

Százhalombattán a Batta Kupa keretein belül versenyezhettek a fiúk 3 kategóriában. A 14 év alattiaknál Virághalmi Viktor (Sportmánia) győzedelmeskedett, 6-7(4) 6-1 10-6-ra győzte le Laczkovich Zoltán Bendegúzt (Vasas SC). Viktor idén először nyert tornát. A 16 évnál fiatalabbak döntőjét Nagy Botond (Alfa TI) 6-1 6-4-re nyerte a Tenisz Műhely játékosa, Hargitai Csaba ellen, ezzel megszerezve idei 4. egyéni tornagyőzelmét. F2-es versenyszámban egy külföldi játékos, Matej Bagacka végzett az első helyen, Vajda Bálint (DMTK) ellen 6-4 6-1 arányban győzött a fináléban.

A Balatonboglári Tenisz Klubban hétvégén korosztályos versenyszámokat rendeztek. A női 1-es kategóriát Kántor Anna (Kiskút TK) nyerte, Fárbás Rékát (Kiskút TK) 4-6 7-5 10-6-ra legyőzve és ezzel 4. idei egyéni tornagyőzelmét begyűjtve. L18-as kategóriában Kis-Czakó Eszter (Gellért SE) állt a dobogó tetejére, őt Bodó Blanka Fruzsina (MTK) és Kószó Petra (MTK) követték. A Gellért SE játékosa is negyedik alkalommal nyert tornát egyéniben 2021-ben. Párosban Böröczky Emília Anikó (Fitt SE) és Horváth Petra (MTK) lettek a győztesek. A 14 éven aluli lányoknál Bevíz Lujza (Tenisz Műhely) idén másodjára szerezte meg az aranyérmet, 6-4 6-1-re verte Kristyán Fannit (Tenisz Műhely) a fináléban.

A verseny összes képét ITT találják.

Véget ért az idei Kinder Joy of Moving versenysorozat hazánkban, melynek a végén kiderült, hogy kik utazhatnak novemberben a Rafael Nadal Akadémiára, hogy a nemzetközi Masters versenyen is képviseljék Magyarországot. A sorozat még áprilisban kezdődött Balatonbogláron, majd két budapesti és egy székesfehérvári állomás után most hétvégén visszatért Boglárra.

Az U10-es lányoknál már korábban eldőlt, hogy a korábbi WTA tornagyőztes Gubacsi Zsófia kislánya, Nógrádi Noémi utazhat a Mastersre, a biztonság kedvéért azonban a Gubacsi TK játékosa behúzta ezt a versenyt is, négy meccsén mindössze két gémet veszítve. A döntőben Varga-Karas Emese (Balatonalmádi TK) ellen győzött 4-1 arányban.

A többi korosztályban az utolsó verseny döntött a győztes kilétéről, így az U10-es fiúknál is nagy volt a tét. Jóny Márk (Alfa TI) végül nem hagyott kétséget afelől, hogy milyen nevet kell a repülőjegyre írni, csoportmérkőzései során nem vesztett gémet, a rájátszásban pedig Szűcs Milánt (Tenisz Műhely) és Denys Márkot (HTF-Csoko) is 4-1-re legyőzte.

Az U12-es lányoknál Fizel Laura nem talált legyőzőre, az SVSE játékosa a döntőben 41 40-ra nyert Kállay Dorina (Panakor TK) ellen, az U12-es fiúknál pedig szintén SVSE-győzelem született, Polgárdy Tamás szettveszteség nélkül nyerte meg a tornát.
A soproni játékos az elődöntőben Deli Vejke (Tenisz Műhely), majd a döntőben Lipp Máté (Viharsarok) ellen is kiélezett meccset vívott, végül azonban ő emelhette magasba a trófeát.

A Budapesten rendezett Fortuna Kupa F1-es versenyszámát a BBTC teniszezője, Kis-Balázs Rafael nyerte, aki idén nyolcadik alkalommal állhatott a dobogó tetejére. A döntőben az augusztusi Fortuna Kupát megnyerő Héjjas Csongorral (Budaörsi SC) szemben lépett pályára. Idén már két fináléban találkoztak ők ketten és ezekhez hasonlóan ismét Rafael nyert, ezúttal 4-6 6-3 11-9-re. Kisantal Botond (Pasarét TK) győzedelmeskedett a 18 év alattiaknál, ő Liszka Márton (MTK) ellen lépett pályára a fináléban és 3-6 6-4 10-4-et adott neki, ezzel megszerezve második egyéni tornagyőzelmét az évben. A páros döntőben a Góczi Erik (Tenisz Műhely)/Sift Barnabás (SVSE) kettős 6-4 7-5-re nyert Pesti Balázs (Sztend.Kin.) és Fehér Alexanderrel (Római TA) szemben. Az F14-es versenyszámot Váradi Ernő (Pasarét TK) húzta be, Bakonyi Dánielt (Bebto Team) 6-3 6-2-re legyőzve.