Hazai versenyeredmények a hétvégéről

2022. január 25.

Négy helyszínen zajlottak összecsapások január 22-24 között

Az évben először, Budapesten rendezték meg a Park Kupát. A 16 esztendős lányok közül Nagy Gréta, az MTK versenyzője került ki győztesen, miután a döntőben 6:1 7:6(3)-ra verte klubtársát, Kovács-Sebestyén Lilit. A harmadik helyen Kovács Luca Panka (BBTC SE) és Tuzson Viktória (MESE) végeztek. Az F16-os versenyszám fináléját követően Szász Mihály (Bebto Team) állt a dobogó tetejére Mihály Márk Sámuel (MTK) elleni 6:7(4) 6:1 11:9-es győzelmének köszönhetően. Őket Virághalmi Viktor (Sportmánia) és Kristyán István (Tenisz Műhely) követték. Az U18-as korosztály nyertese Molnár Kitti (MTK) lett, aki a döntőig csupán 5 gémet veszített, majd 6:1 6:1-et adott Murzsa Grétának (MESE). Bodó Blanka Fruzsina (MTK) és Major Stella (Sportmánia) szerezte meg a harmadik helyet. A páros döntőt a Murzsa Gréta/Semperger Ivett Rebeka (Budaörsi SC) duó 6:4 7:6(6)-ra nyerte a Major Stella/Molnár Kitti kettőssel szemben. A fiúk egyéni győztese a Vasas SC sportolója, Varga János lett, Márki Marcell (MTK) ellen aratott sikert 7:6(3) 7:5-re. Elődöntőt továbbá Kisantal Botond (Tenisz Műhely) és Liszka Márton (Vasas SC) játszottak. A Vasas SC játékosa a páros számot azonban megnyerte Jilly Ádámmal (Alfa TI) az oldalán, döntő szettben legyőzve az MTK kettősét, Grossmann Maximot és Márki Marcellt.

Liszka Márton és Varga János

Bodó Blanka és Kószó Petra
Elindult az idei Kinder Kupa sorozat is, melynek a főváros volt első állomása. Az F12-es korosztály 29 indulója közül Tóth Tamás (Gellért SE) emelhette magasba a kupát. A második helyen Tóth Vid (Viharsarok), míg a harmadik helyen Juhász Márton (Marso TC) és Ieliszejev Mihály (Alfa TI) végeztek. Az F10-es versenyszám körmérkőzéseit követően Szűcs Milán lett a rájátszás győztese, Chernobrovkin Nikolay ellen sikert aratva. A 12 évnél fiatalabb lányok döntőjét Riszdorferova Sophia (külf.) nyerte, 4:2 4:0 arányban múlta felül Szimandel Laurát (Óvár Építők). Az elődöntőbe még Ferenczi Dió és Szabó Kitti (Balatonfüred) jutottak be. Nagy Nóra (Bíbic TC) nyert a 10 esztendősök között, Szabó Vivien (Kiskút TK) állhatott a dobogó második, Ungvári Nóra (PVTC) pedig a harmadik fokára.

Férfi teniszezőink a Székesfehérváron megtartott Viszló Trans Kupa keretein belül versenyezhettek. Boros Attila (Vasas SC) igen jól indította az évet, hiszen az F1-es számban tudott diadalmaskodni, Héjjas Csongort (Budaörs SC) 6:1 6:4-re verte a fináléban. A legjobb négy közé Gombás Péter (Kiskút TK) és Koczka Patrik (MESE) is bejutottak. Az F2-es versenyszámban Hornung Igor (BBTC SE) és Kovács Vilmos (SVSE) meneteltek a döntőig, majd előbbinek sikerült a győzelem, 6:3 0:6 10:7 arányban verte ellenfelét. Harmadik helyezett lett Budai Zoltán András (Kiskút TK) és Fehér Alexander (Bebto Team). Az F14-es kategóriának 40 indulója volt, s végül az első kiemelt Lázár Tamás Krisztián (Bebto Team) állhatott a dobogó tetejére, miután a fináléban 6:1 6:1 arányban győzte le Vadász Oszkár Koppányt (Csopak TK). Bronzérmet Olasz Domonkos (Pasarét TK) és Benkő András Gergő (Csopak TK) vihetett haza. Végül, de nem utolsó sorban a 14 évnél fiatalabb lányok mezőnyén Shitikova Kristina (Alfa TI) kerekedett felül, Badics Larának (Kiskút TK) 6:2 6:7(4) 10:5-öt adva a döntőben. Harmadik helyen a Bebto Team két fiatal versenyzője, Pilmayer Ráhel Hanna és Kállay Dorina Nina végzett

Megkezdődött a 2021-es Mesterverseny pótlása is a Nemzeti Edzésközpontban. Az U12-es versenyszám helyezettjeiről ebben a cikkünkben írtunk.