Hazai eredmények november utolsó hétvégéjéről

2021. december 1.

A budapesti Park Tenisz Klubban rendezett Park kupán a 18 évnél fiatalabbak mérkőzhettek meg. Az F14-es kategóriát Pajor Bertalan Márk (Pécs VTC) nyerte, a döntőben 6:0 2:6 10:5-öt adott az első kiemelt Somogyi Ábelnek (Tenisz Parter) és első idei tornagyőzelmét szerezte meg. Harmadik helyen Savgira Ivan (MTK) és Benkő András Gergő (Csopak TK) végeztek. A 16 évnél fiatalabbak versenyszámában az MTK versenyzője, Almádi Attila diadalmaskodott, miután 6:4 6:3 arányban legyőzte Kristyán Istvánt (Tenisz Műhely). Attila harmadik alkalommal emelte magasba a kupát idén. A dobogó harmadik fokára István klubtársa, Hargitai Csaba és Mihály Márk Sámuel (MTK) állt. Az F18-as kategóriában Gubi Trisztán (Tenisz Műhely) lett a győztes, a fináléban 6:1 6:2-re verte az MTK színeiben versenyző Kincses Kristófot, s így idei hatodik egyéni tornagyőzelmét zsebelte be. Az elődöntőkbe jutott továbbá Riskó Roland (Marso TC) és Szőke Ádám Gábor (Pasarét TK). A páros fináléban a mindössze 14 éves Kincses Kolos (MTK) és partnere, a 15 esztendős Münster Moritz Sebastian győzedelmeskedett a Kárpáti Viktor (Golden Ace)/Kisantal Botond (Tenisz Műhely) kettőssel szemben.

A lányoknál is erős mezőny gyűlt össze, a 14 év alattiak közül az első kiemelt Horváth Nóra (Római TA) került ki győztesként, a döntőt 6:1 6:2-re nyerte Burkus Bella Mária (Next TA) ellen. Bronzérmet Pilmayer Ráhel Hanna (Bebto Team) és Ipacs Panni (Tenisz Műhely) szereztek. Az L16-os versenyszám első helyezettje Benke-Giosanu Izabella (Vasas SC) lett, a fináléig szettveszteség nélkül menetelt, majd 6:1 6:0-ra verte a PG Tenisz játékosát, Fehér Laurát. Elődöntőt továbbá György Sára (Római TA) és Kun Csenge (SVSE) játszottak. A mindössze 15 éves Varga Viktória (Bíbic TC) nyerte az L18-as kategóriát, Semperger Ivett Rebekát (Budaörs SC) 7:6(2) 7:5 arányban múlta felül, s harmadik idei tornagyőzelmét gyűjtötte be. A legjobb négy közé még Bak-Szabó Norina (Top Sport) és Odorova Emma (külf.) jutott be.