Három tornagyőzelmet zsebeltek be játékosaink

2022. december 12.

Talán minden magyar teniszrajongó felkapta a fejét, mikor meglátta, hogy Babos Tímea és Kristina Mladenovic neve együtt szerepel a dubaji 100.000-es verseny páros tábláján. A magyar, francia kettős – amely igazi sikerpárosnak mondható – tavaly Wimbledonban játszott utoljára együtt, mielőtt elindultak az Egyesült Arab Emirátusokban rendezett viadalon. Az eredmény pedig szinte papírforma lett: Babos és Mladenovic 6:1, 6:3-ra nyert a döntőben a Bondarenko / Frech ukrán, lengyel duóval szemben és így megszerezték 12. nemzetközi tornagyőzelmüket együtt. A párosban négyszeres Grand Slam-bajnok és háromszoros világbajnok játékos már a 82. helyen áll a páros világranglistán. Timi egyesben is indult a dubaji viadalon, ott a legjobb tizenhat között búcsúzott az első helyen kiemelt Diana Shnaiderrel szemben, aki az első fordulóban Szabanin Natáliát is legyőzte két szettben.

Babosék mellett pedig egy másik magyar páros is indult a tornán, igaz Nagy Kyra és Gubacsi Zsófia közös szereplése sokkal inkább szólt az örömjátékról, mintsem az eredményről, hiszen már mindketten évekkel ezelőtt visszavonultak a profi sporttól. A két játékos 2003-ban együtt nyerte meg az akkor még 75.000 dollár összdíjazású dubaji tornát, s a verseny fennállásának huszonötödik évfordulójának apropójából jött számukra a lehetőség, hogy újra együtt szerepeljenek a pályán. A 41 éves Gubacsi és a 44 esztendős Nagy kettős az első fordulóban 6:2, 6:2 arányban kikapott a Haas / Kraus osztrák duó ellenében. A 2016-ban versenyigazgatóként is tevékenykedő Kyra egyesben is nekivágott a küzdelmeknek, ám a selejtező mezőnyében kikapott és így nem sikerült főtáblára kerülni.

Tóth Amarissa is tornagyőzelmet ünnepelhetett a múlt héten. A 19 esztendős játékos szinte már nyerni jár vissza Antalyába, ugyanis karrierje nyolcadik törökországi páros sikerét könyvelhette el az 15.000-es ITF versenyen. Ezúttal a horvát Mariana Draziccsal alkotott egy kettőst, amely így az első kiemelt volt, s a döntőben szetthátrányból fordítva, 1:6, 7:5, 10-4-re nyertek a második helyen rangsorolt duóval szemben. Amarissa egyesben is indult a tornán, a legjobb tizenhat között egy szerb játékos azonban 6:2, 6:3 arányban legyőzte őt.

Ami a junior mezőnyt illeti, a legfiatalabbaknál is volt magyar versenyelsőség. Molnár Kitti karrierje második tornagyőzelmét aratta, miután egyesben 6:4, 6:4-re legyőzte a cseh Viktorie Zidelovát lett 3-as ITF junior verseny döntőjében.

Ugyanezen a viadalon Varga Viktória is indult, aki a legjobb nyolcig jutott, a negyeddöntőben egy norvég játékostól 6:4, 6:3 arányban szenvedett vereséget. A két magyar kettőse párosban szintén a legjobb nyolcig jutott, egy lett duó parancsolt nekik megálljt. Beviz Lujza pedig a negyeddöntőig menetelt a svéd U14-es nemzetközi tornán. A legjobb nyolc között 6:2, 6:1 arányban kikapott a svéd Oros ellen.