Három tornagyőzelem és egy döntő a magyar teniszezők mérlege a nemzetközi mezőnyben

2022. november 8.

Igen eredményes héten vannak túl felnőtt és junior játékosaink. Udvardy Panna egyesben, Babos Tímea pedig párosban ünnepelhetett végső sikert a barranquillai 60 ezres versenyen. Hányattatott sorsú volt a kolumbiai viadal, ugyanis a folyamatos esőzések miatt alaposan megcsúszott a program, volt, hogy egy nap alatt két teljes meccset játszottak a teniszezők. Az egyéniben végül tornagyőztes Udvardy Panna a legjobb négy között honfitársát, Babos Tímeát döntő szett után győzte le, a fináléban pedig 6:2, 7:5-re verte a brazil Pigossit. A 24 esztendős teniszező idei második, karrierje hetedik egyéni ITF-tornagyőzelmét aratta.

Párosban is magyar siker született, Babos Tímea az ukrán Katerina Volodkóval az oldalán 3:6, 7:5, 10-7-re nyert a döntőben a második kiemelt Luisa Meyer auf der Heide / Angelina Wirges német kettős ellen. A párosban négyszeres Grand Slam-bajnok és háromszoros világbajnok Babosnak ez volt karrierje 36. tornagyőzelme párosban.

A barranquillai tornán ott volt a mezőnyben Jani Réka is, aki viszont az első körben kiesett. Gálfi Dalma sem tudott győzelmet ünnepelni a múlt héten, a két korábbi junior világelső csatájából a horvát Ana Konjuh jött ki győztesként az Egyesült Királyságban rendezett 100 ezres viadalon.

Szabanin Natália is újabb nagyszerű hetet produkált. A 19 esztendős játékos idei negyedik 25 ezres ITF tornáján jutott el a fináléig, az előző hármat megnyerte, ezúttal viszont a korábbi top 100-as Jana Fett két szettben felülmúlta őt a nagyszombati verseny döntőjében. Az MTK Budapest teniszezőjére fontos napok várnak, hiszen meghívót kapott Babos Csaba szövetségi kapitánytól a Billie Jean King-kupa válogatottba, és a magyar csapat történetének 49. játékosa lehet, aki bemutatkozik a nemzeti együttesben.

Férfi játékosaink közül Valkusz Máté a bergamói ATP Challenger torna selejtezőjében kezdett, melynek első körében esett ki az ukrán Ilja Marcsenko ellenében. Füle Mátyás Indonéziában versenyzett egy 25.000-es tornán, melynek második körében búcsúzott. Boros Attila pedig az egyiptomi 15.000-esen az első fordulóban kénytelen feladni a küzdelmet.

Ami a junior játékosainkat illeti Kincses Kolos a német Smrckával az oldalán 6:2, 6:2-re nyerte a spanyol U16-os verseny páros döntőjét. Kolos idei negyedik tornagyőzelmét szerezte, azonban egyéniben a legjobb tizenhat között búcsúzott.

Hornung Gábor az elődöntőig menetelt a ciprusi 5-ös ITF junior tornán. Nemcsek Gréta és Benke Giosanu Izabella egyaránt a második fordulóig jutott a stockholmi szuper kategóriás U14-es viadalon, párosban pedig mindketten a negyeddöntőben estek ki. Varga Viktória számára is a legjobb nyolc jelentette a végállomást a lengyelországi 4-es ITF junior versenyen, csakúgy, mint Fehér Lolának, aki egyesben a negyeddöntőig, párosban a szerb Rablanskával az elődöntőig jutott a bosnyák U14-es viadalon.