Három magyar az Australian Open főtábláján!

2024. január 12.

Valkusz Máté a selejtező harmadik fordulójában parádés tenisszel 6:1 6:4-re verte az olasz Andrea Vavassorit (155.).

Helyi idő szerint péntek délelőtt 10-kor kezdődött a meccs a selejtező utolsó fordulójában, a 17-es pályán. Remekül indult, gyorsan 3:0 lett a magyarnak, de kicsit megijedtünk, amikor 4:1-nél Valkusz Mátéhoz jött ki az orvos és a fiziós. Szerencsére a folytatásban ez nem látszott meg a játékán, újra brékelt és 6:1-re behúzta a szettet.

Az olasz több mint öt perces egészségügyi szünetet vett ki, és nagyon elszántan tért vissza, energikusabb volt, mint addig, de Máté hamar lehűtötte. A negyedik fogadóelőnyét megcsinálta az első gémben, egyből brék. Vavassori mindent megtett, hogy visszajöjjön a meccsbe. 4:3-nál 40:15-je volt az itáliainak, de a magyar négy elképesztő szervával (2 ász, 2 nyerő), nem engedte vissza ellenfelét. Közben megérkezett Marozsán Fábián és edzője, Balázs Gyuri is a lelátóra szurkolni. Kellett is a biztatás, mert 5:4-nél a főtábláért adogatva az olasznak volt 30:0-ja. Megint jött négy parádés pont, és a megérdemelt ünneplés.

Marozsán Fábián és Fucsovics Márton alanyi jogon főtáblás, így a tavalyi US Open után újra 3 magyar indul a főtábláról a férfiaknál – az AO történetében először. Fábi ellenfele a térdsérülés miatt hosszabb kihagyás után visszatérő Martin Cilic lesz, míg Marci a múlt héten Brisbane-ben tornagyőztes, igen jó formában lévő Grigor Dimitrov (13.) ellen lép pályára.