Három korosztály versenyzett a hétvégén

2023. február 7.

A hétvége folyamán Budapesten zajlott az U14-es korosztály versenye, a fiúknál 21, a lányoknál pedig 18 játékos mérte össze tudását a Golden Ace Kupán.

Varga Oszkár (Dunakeszi TK) szettveszteség nélkül győzött, a döntőben 7:6(4) 6:2-re nyert a Gellért SE játékosa, Horváth Döme ellen. A legjobb négy között búcsúzott Vörös Kristóf (BUSC) és Sonkodi Boldizsár (Gellért SE).

A lányok mezőnyében Rekedt-Nagy Panni 1. kiemeltként a döntőig menetelt, ott azonban a Tenisz Műhelyes Kovács Emese megállította és 6:4 6:0 arányban felülmúlta, így ő állt a dobogó tetejére. Elődöntőt játszhatott még Szabó Flóra (Alfa TI) és Klembucz Kamilla (Sarkadi Lendület).

Nógrádi Noémi és Fazekas Vencel is duplázott a Római Teniszakadémián rendezett U12-es versenyen!

Vencel, a Tenisz Műhely játékosa az elődöntőben 6:2 6:2-re nyert Rekedt-Nagy Zoltán (Gellért SE) ellen, majd a fináléban a papírformának megfelelően 6:3 6:1-re győzött az Alfa TI-s Jóny Márkkal szemben, aki korábban a 2. kiemelt Balázs Dávidot búcsúztatta 6:3 6:2-vel. Párosban Vencel és Dávid 7:5 6:0-s végső győzelmet aratott a Jóny Márk/Rekedt-Nagy Zoltán kettős ellen.

A lányoknál Nógrádi Noémi idén először állt a dobogó tetejére, Sziklai Zitát (Optofit SE) 6:4 6:4 arányban múlta felül a döntőben. A legjobb négy közé Csernus Tímea Csenge (Tszsk Gyula) és Szimandel Laura (Óvár Építők) is bejutott. A páros versenyszámban a két döntős egymás oldalán egy szoros mérkőzés során 6:4 4:6 10-8-ra tudta csak legyőzni a Csernus Tímea/Vecseri Bianka duót.

A mogyoródi Open Teniszvölgy pályáin ezennel a 16 esztendősök mérettették meg magukat. A lányok mezőnyében körmérkőzéseket játszottak, ahol végül Ruszinszky Hanna (MTK) végzett az első, Fizel Laura Liza (SVSE) a második, Takáts Nikolett (MTK) pedig a harmadik helyen.

A fiúknál egyenes kieséses alapon zajlott a viadal, ahol végül Benkő András Gergő (Csopak TK) diadalmaskodott, miután a fináléban 6:2 7:5-re nyert Fehér Milánnal (PG Tenisz) szemben. Az elődöntőben búcsúzott Váradi Ernő (Pasarét TK) és Ozsváth Bendegúz (Budaörs SC).

Gratulálunk minden játékosnak és edzőiknek!