Három korosztály számára rendeztek versenyeket a hétvégén

2023. február 14.

A Mini Tenisz Egyesület pályáin rendezett Paulus Borház Kupa F12-es számában érvényesült a papírforma, a döntőben az 1. kiemelt Szabados Gellért (BVSC) 4:2 5:3 arányban nyert Tometich Vincent (SVSE) ellen, aki a legjobb négy között Szűcs Milánt (Tenisz Műhely) búcsúztatta. A másik ágon Pánczél Erik (Alfa TI) is elődöntős volt. A lányoknál az Óvár Építők játékosa, Szimandel Laura állhatott a dobogó tetejére, aki 4:0 4:0-ra győzött Markovits Mirabell (Tenisz Műhely) ellen, Jászfai Fanni (Dunakeszi TK) és Oláh Sophia Grace (BUSC) végeztek a harmadik helyen.

Az eggyel idősebb korosztályban a Gellért SE-s Sonkodi Boldizsár aratott sikert, Szász Levente (Bebto Team) elleni 7:6(1) 6:3-as győzelmével zárta a versenyszámot. Balázs Dávid (Tenisz Műhely) és Hajas Bálint (Pasarét TK) az elődöntőig jutott. Végül az U14-es lányok mezőnyében immár az évben másodszor Sávolt Karolina (Tenisz Műhely) kezébe került a trófea, Mateas Isabelle az első szettben feladni kényszerült a finálét ellene. A Sportmánia játékosa az elődöntőben Kállay Dorina Ninát (Bebto Team) győzte le, míg a felső ágon Kristyán Fanni (Pasarét TK) búcsúzott a legjobb négy között.

Major Áron kettős győzelmével ért véget a hétvégi Volvex Kupa. A Vasas SC versenyzője szettveszteség nélkül menetelt a Dunakeszi Tenisz Klubban rendezett verseny döntőjéig, ahol 6:2 6:3-ra legyőzte a Gellért SE-s Tóth Ákos Jánost. Almádi Attila (MTK) szoros csatában kapott ki a legjobb négy között, de a szintén MTK-s Mező Marcell is elődöntős volt.

A 16 esztendős Áron Baleja Konorral alkotott egy duót a páros versenyszámban, amit sikerült is behúzniuk, szetthátrányból fordítva 1:6 6:4 10-5-re nyertek Kovács Marcell és Sághy Bálint (Pasarét TK) kettőse ellen.

Kardos Lora duplázott a GS Tenisz Club Kupán! A Római Teniszakadémia játékosa az U16-os kemény pályás verseny elődöntőjében az 1. kiemelt Benke-Giosanu Izabella (Vasas SC) ellen aratott 6:1 6:1-es győzelmet, majd a fináléban a 2. kiemelt Sziklai Esztert (Honvéd SE) múlta felül 7:5 4:6 10-7 arányban, ezzel idei második tornagyőzelmét megszerezve.

A mindössze 13 esztendős Lora párosban Sziklai Eszter oldalán 6:1 6:1-re diadalmaskodott a döntőben a Kovács Hédi (Tszsk Gyula) / Teker Lotti (Tenisz Műhely) kettőssel szemben.