Három helyszínen zajlottak izgalmas párharcok

2021. január 15.

Cikkünkben részletezzük a hétvégi versenyeredményeket.

Az évben utoljára került megrendezésre a TM Kupa Budapesten. Mokán István Damján (Viharsarok) első kiemeltként diadalmaskodott az F12-es versenyszámban, Szebeni Miklóst (Next TA) 6:4 6:0-ra legyőzve, s ezzel idén 5. alkalommal állt a dobogó tetejére egyéniben. Elődöntőt Török Ábel (BUSC) és Valkusz Márk (Golden Ace) játszott, utóbbi azonban nem tért haza kupa nélkül, hiszen a Viharsarok teniszezőjével megnyerte a párost a Hajas Bálint (Pasarét TK) / Harari Ben Conor (Next TA) kettőssel szemben. F14-ben Vadász Oszkár Koppány (Csopak TK) állt a dobogó tetejére, miután 6:2 6:0-t adott klubtársának, Lizsicsár Csanádnak. Őket Schmidinger Dániel (Tenisz Műhely) és Mlinárik Bálint (Vasas SC) követte. A 14 évnél fiatalabb lányok nyertese a Tenisz Műhely színeiben induló Kristyán Fanni lett, Kátai Luca Sárát (SVSE) 6:4 6:2 arányban győzte le a fináléban. A legjobb négy közé továbbá Molnár Kinga Erzsébet (Steve TC) és Badics Lara (Kiskút TK) jutott.

Szintén fővárosunkban tartották a Fortuna Kupát, ahol az idősebbek is megmérettették magukat. A 16-18 esztendős korosztályban a lányoknál Odorova Emma (külf.) végzett az első, György Emília (Bebto Team) pedig a második helyen, míg bronzérmet az MTK két versenyzője, Kovács-Sebestyén Lili és Nagy Gréta szereztek. A fiúk mezőnyén Tóth Ákos János (Gellért SE) kerekedett felül, a döntőben Horváth Bencét (Panakor TK) verte. Harmadik helyezett lett Kristyán István (Tenisz Műhely) és Patai Dominik (Vasas SC). Az L12-es kategóriában az első 2 kiemelt között dőlt el a végső összecsapás, Szalay Milla (Bajai TK) 6:1 6:0-ra nyert Fizel Laura Liza (SVSE) ellen, s idei 3. egyéni győzelmét zsebelte be. Sávolt Karolina (Tenisz Műhely) és Rekedt-Nagy Panni (SVSE) elődöntősök voltak. A páros versenyszámot a Fizel Laura/Rekedt-Nagy Panni duónak sikerült megnyernie Kovács Emesét (Tenisz Műhely) és Szalay Millát legyőzve.