Három helyen zajlott korosztályos verseny a hétvége folyamán

2023. április 25.

A hétvége folyamán a 14, a 16 és a 18 esztendős korosztály lépett a Balatonboglári Tenisz Club pályáira a BB Kupa keretein belül. Az F14-es versenyszámban Tóth Gergely Ágoston (Pasarét TK) idén először diadalmaskodott egyéniben, miután 6:2 7:6(6)-ra legyőzte Szász Leventét (GS Római Tenisz Club). A lányok döntőjében a Röpte Teniszklub játékosa, Vukics Vanda 6:2 6:2-re múlta felül Kolozár Lilit (PG Tenisz). Egy korosztállyal feljebb Pajor Bertalan Márk (Pécs VTC) borította a papírformát, a fináléban 7:5 7:5-re nyert az 1. kiemelt Vadász Oszkár Koppány (Csopak TK) ellen, és idén először állhatott a dobogó tetejére. A Kiskút TK-s Szabó Lorához került az aranyérem a lányok között, aki szettveszteség nélkül menetelt a döntőig, majd 6:1 6:2-re verte Ruzsinszky Hannát (MTK). Lora az L18-as kategóriában is ünnepelhetett, Kovács Luca Panka (Pasarét TK) feladni kényszerült ellene a döntőt. Végül a 18 éves fiúk között az 1. kiemelt Mihály Márk (MTK) kerekedett felül a mezőnyön, a fináléban 6:1 6:1-re legyőzve Paragi Zétényt (Pasarét TK).

Panikova Milena és Csordás Zoltán Péter győzelmével ért véget a budapesti ETC Kupa, melyen az U12-es korosztály képviselte magát. A lányoknál borult a papírforma, ugyanis az MTK-s Panikova Milena az elődöntőben kiejtette az 1. kiemelt Kaminszka Gabriellát (Pillangó SE), majd a fináléban 4:1 4:0-ra legyőzte Értékes Boglárkát (Dunakeszi TK), és idén először állhatott a dobogó tetejére. Az alsó ágon Ábrahám Zara (Bajai TK) jutott be a legjobb négy közé. A fiúknál az első két kiemelt vívta a harcot a trófeáért, s végül a 2. kiemelt, Vasas SC-s Csordás Zoltán Péter szoros csatában, 4:5(5) 4:1 11-9-re verte Denys Markot (Pasarét TK). Elődöntőt játszhatott még Kosztoványi Brúnó (Tenisz Műhely) és Gémes Domonkos (MTK).

Az Eger Kupán a férfi játékosok mérettették meg magukat. A Siófoki Spartacus SE színeiben Borsos Gábor idei második versenyelsőségét szerezte meg, miután az F1-es döntőben 7:5 4:6 6:2-re legyőzte Belkovics Achillest (PG Tenisz). Varga-Tóth Olivér szoros csatában maradt alul az elődöntőben, de Boros Attila (Vasas SC) is bejutott a legjobb négy közé. Párosban a Bebto Team-es Szatmáry Adrián/Pesti Balázs duó diadalmaskodott 6:2 6:4-re felülmúlva Máthé Gábor és Varga Ákos kettősét. Az F2-es bajnok Hargitai Csaba (Bebto Team) lett, aki 0:6 6:2 10-7-re verte Dr. Bellér Gábort (DEAC). Végül a 18 éven aluliak mezőnyében rendezett körmérkőzésekből Tóbiás Balázs (MIVAS) került ki győztesen, a második helyen Laurentiu Sabau (külf.), a harmadikon pedig Molnár Tamás (MTK) végzett.