Három budapesti versenyt rendeztek a hétvégén

2022. november 23.

November 19-21. között a 14 éven aluliak korosztálya versenyzett a Vasas Kupán. A fiúk egyéni versenyében Vitéz Csongor (Marso TC) egy fordulatos mérkőzésen 7:5, 3:6, 11-9-re győzte le az 1. kiemelt Szász Mihályt (Bebto Team) és bejutott a döntőbe, ahol azonban a selejtezőből felkerült Kiss Domonkos (Tenisz Műhely) 6:3 6:4 arányban felülmúlta és szettveszteség nélkül megnyerte a versenyt. Szász Misi párosban vigasztalódott, Szász Leventével (Bebto Team) ugyanis a döntőben 6:4, 6:4-re legyőzték a Heiszer Flórián (Budaörs SC) / Tóth Gergely Ágoston (Pasarét TK) kettőst.

Az L14-es mezőnyben Teker Lotti (Tenisz Műhely) 3:6 6:1 10:6 arányban nyerte a finálét az 1. kiemelt György Sára (Bebto Team) ellen, párosban pedig Rekedt-Nagy Pannihoz és Fizel Laurához (SVSE) került az aranyérem, a két soproni játékos 6:3, 6:0-ra nyert a Serkédi Emese (BUSC) / Juszku Léda (Vasas SC) duóval szemben.

A Park Kupán a fiúk U18-as mezőnyében Jilly Ádám (Alfa TI) diadalmaskodott, a 4. kiemelt a fináléban meggyőző játékkal, 6:0, 6:2 arányban győzte le Kisantal Botondot (Vasas SC).

A 15 esztendős játékos duplázni tudott, ugyanis a páros döntőben Bakonyi Dáviddal (Pasarét TK) 6:0, 6:2-re nyertek a Paragi Zétény (Pasarét TK) / Zsembery András (UNIK SE) kettőssel szemben.

Pécsi Boglárka (BVSC) is kettős győzelmet aratott az L18-as kategóriában, az egyéni fináléban 7:5, 6:4-re győzött Komlódi Kiara (UNIK SE) ellen, párosban pedig Bak-Szabó Norinával 6:4, 6:0-ra múlták felül a Fehér Laura / Pukkai Réka (PG Tenisz) duót.

A Metro Tenisz Klubban az U16-os és az U12-es korosztály mellett az F2-es versenyszám is megrendezésre került.

Az U12-es fiúk mezőnyében Ujházi Bence (Tenisz Műhely) diadalmaskodott, aki a döntőben 4:1, 4:2-re verte az 1. kiemelt Rekedt-Nagy Zoltánt (Panakor TK). A lányoknál Vecseri Bianka (SVSE) ünnepelhetett, a 2. kiemelt soproni játékos 1:4, 4:2, 10-7-re nyert az 1. kiemelt Blum Hanna (Bajai TK) ellen.

Az F16-os kategóriában a Pasarét TK csapatában teniszező Sághy Bálint állhatott a dobogó tetejére, miután 6:3, 6:3-ra felülmúlta a 2. kiemelt Sinkalovics Patrik Alexet (MTK). A 16 év alatti lányok versenyében csupán hat induló volt, így csoportmérkőzésekkel döntötték el a továbbjutás sorsát, a rájátszás során pedig Sándor Lara (Marso TC) lett az első, aki 6:1, 2:6, 10-8-ra nyert Bobok Petra (HTF CSO-KO) ellen.

Az F2-es versenyszámban Pesti Balázshoz (Bebto Team) került a trófea, miután a döntőben Szilágyi Balázst (PG Tenisz) 6:0 6:1-re legyőzte.

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.