Gálfi Dalma, Udvardy Panna és Babos Tímea jutott tovább a Roland Garros selejtezőjében

2024. május 22.

Gálfi Dalma hétfő délelőtt 10 órakor kezdett a Roland Garroson, a 9-es pályán. Az első szettben duplabrékkel vezetett 4:1-re a kínai Xinyu Gao (196.) ellen, majd 5:3-nál újra fogadóként nyert játékot. A 2. játszmában 3:2, 40:15-je volt fogadóként, de végül az ázsiai brékelt 4:4-nél, jöhetett a döntő szett. Előbb a magyar vezetett 3:0-ra, majd 3:3 lett, de szerencsére 4:3-nál sikerült megint elvenni a kínai adogatását. Itt még nem értek véget az izgalmak, mert a meccsért szerválva két mérkőzéslabda után még fogadóelőnyt kellett hárítani az ünneplés előtt.

Babos Tímea (208.) a spanyol Parrizas-Diaz (163.) ellen kezdett. Az első játszmában összesen hétszer vették el egymás adogatását, de a szett Timié lett 6:4-gyel, a második játszmában aztáőn a spanyol vezetett 2:1-re, innen viszont a magyar visszajött, és végig vezetve lezárta a meccset (6:4, 6:4).

Valkusz Máté (281.) karrierje első Roland Garros-szereplése során sajnos az első fordulóban búcsúzni kényszerült. Máté sérülés és betegség miatt március végén játszott utoljára tétmeccset, így  nem tudta felvenni a versenyt a cseh Koprivával (127.), aki 6:3 6:2 arányban jobbnak bizonyult.

Kedd délelőtt a 13-as pályán játszott Udvardy Panna (132.), és egyből elnyerte Tereza Martincova (193.) adogatását. Lett volna esélye a duplabrékre 4:2-nél, de két fogadóelőnye is kimaradt. Aztán 5:4-nél fogadóként jutott játszmalabdához, de nem tudta lezárni. Abban bízhattunk, hogy adogatóként dominált addig. 40:0-ja volt a szettért szerválva, de a 29 éves cseh, aki 40. is volt a ranglistán játszott néhány jó pontot és egyenlített. Szerencsére Panna nem tört meg, és 6:5-nél másodszor is adogathatott a szettért. Megcsinálta! A folytatásban is egyértelműen jobban teniszezett, mint riválisa. Magabiztos volt adogatóként, agresszívan ütötte a labdát mindkét oldalról, de olykor okosan felpörgette vagy rövidített. Ezúttal 1:1 után brékelt és most 5:4-nél koncentrált tenisszel lezárta a meccset.

Bondár Anna (113.) lett a kedd esti krimi áldozata. Hiába vezetett a döntő szettben 4:2-re Anasztaszija Zaharova (166.) ellen, a 22 éves orosz 3 óra 5 perces csatában 6:7, 6:3, 6:4-re győzött a 3. kiemelt magyar ellen a Roland Garros selejtező 1. fordulójában. Az első játszmában 5:2-re vezetett Bondár Anna, majd a rövidítésben 5:2-nél kettőt adogathatott, míg végül 10:8-ra hozta a tiebreaket. Akkor abban bíztunk, hogy ez erőt és önbizalmat ad neki a folytatásra. Zaharova hosszú szünetet tartott a vesztett játszma után, de egyből brékhátrányba került. Aztán 0:1-ről 4:1-re fordított és egyre stabilabb, pontosabb tenisszel egyenlített. A döntő szettben is ő dominált az alapvonalról, lőtte a vonalakat, de Bondár Anna jól szervált és tartotta magát, sőt, 3:2-nél brékelt. Nehéz magyarázatot találni arra, ami ezután történt, az orosz 2:4-ről hozta a játszmát 6:4-re és nagyon őrült. Este 22 óra 15 perc volt ekkor.

Pár órával korábban Piros Zsombor (154.) is búcsúzott, nem tudott visszavágni Zachary Svajdának (122.), akitől pár hete Cagliariban kikapott. A 16. kiemelt amerikai elég simán nyert 6:2, 6:3-ra.