Gálfi Dalma alig egy hét alatt egyensúlyba hozta a mérlegét

2023. február 11.

Nem kezdődött jól az év a jelenlegi második számú női játékosunk számára: bakteriális bélfertőzés, rossz mozdulat következtében összeszedett hátsérülés, mindezek egyenes következményeként pedig négy versenyen négy vereség januárban egyéniben – plusz még egy párosban. Gálfi Dalma azonban összeszedte magát, és öt nap alatt egyensúlyba hozta egyéni mérlegét, amidőn a linzi WTA250-es tornán, az Upper Austria Ladiesen a selejtezőből indulva egészen a főtábla negyeddöntőjéig jutott.

Szögezzük le: eddig sem voltak könnyű ellenfelei. A januári rossz sorozat során mind a négy mérkőzését top100-as ellenféllel szemben kellett megvívnia, és bár január 7-én az adelaide-i selejtezőben meccslabdái is voltak az akkor 43. orosz Anastasia Potapova ellen, tehát egyszer közel állt a bravúrhoz, végül neki kellett gratulálnia, akárcsak előtte Aucklandben a 63. kanadai Rebecca Marinónak, illetve utána az Australian Openen a 28. kínai Qinwen Zhengnek, majd Lyonban a 93. belga Maryna Zanevskának is. De ezzel elérkeztünk a vesszőfutás végéhez.

A múlt vasárnap elkezdődött ausztriai versenyen ugyanis már az első napon megtört a jég a házigazdák ötödik számú játékosa, a rutinos Melanie Klaffner ellen (7:6, 6:4), aztán rá egy napra az orosz Kamilla Rakhimova legyűrése (6:4, 4:6, 7:5) után jöhetett a főtábla és jött az első idei top100-as elleni győzelem a 43. helyezett, hetedik kiemelt amerikai Bernarda Pera felülmúlásával (6:2, 7:6), a negyedik áldozat pedig a nyolcaddöntőben csütörtökön a német Eva Lys lett nagy küzdelemben (6:4, 3:6, 6:3). Négy győzelem, 78 világranglistapont, amivel valószínűleg a 85. helyre lép előre.

Az ötödik egyéni győzelem, a mérleg pozitívvá változtatása ugyanis már nem jött össze, tegnap, azaz pénteken a cseh Marketa Vondrousova elleni negyeddöntőt a másik fél 4:1-es vezetésénél feladta a combközelítő izma meghúzódása miatt – valószínűleg sok volt hat napra a hét mérkőzés, merthogy párosozott is a grúz Oksana Kalashnikova oldalán, és ebben a műfajban sem maradt győzelem nélkül, a második fordulóban, a negyeddöntőben kaptak ki. Gálfi Dalma az első hat meccsén tehát 10 órát és 32 percet töltött a pályán. Ez egyelőre túl nagy terhelésnek bizonyult, így hétfőn MRI-vizsgálat vár rá.