Fucsovics Marci megnyerte a bukaresti ATP250-es tornát!

2024. április 21.

Eseménydús volt a vasárnap a magyar teniszközösség részére, ugyanis három döntőben is szurkolhattunk játékosainknak.

Fucsovics Márton fantasztikus menetelést mutatott a bukaresti ATP250-es versenyen, a második fordulóban a 2. kiemelt holland Tallon Griekspoort (25.) is búcsúztatta két szettben (7:5 6:1). A negyeddöntőben a francia Moutet (92.) ellen szetthátrányból tudott nyerni (4:6 6:4 6:1), majd az elődöntőben 6:4 6:4 arányban múlta felül. A parádés, változatos, okos játékot a fináléra is fenn tudta tartani a magyar klasszis. Remekül kezdett vasárnap, elment 4:0-ra, de az argentin Mariano Navone (52.) visszajött a szettbe, sőt bréklabdája volt az 5:4-hez. Szerencsére a magyar kijött a nehéz helyzetből, de a második játszmában a 23 éves dél-amerikai került brékelőnybe (1:3, 2:4). Innen fordított Fucsovics Marci, és nyerte meg pályafutása második ATP-serlegét. A bukaresti diadalnak köszönhetően hétfőtől 53. lesz a ranglistán, és ezzel az eredménnyel az olimpiai kvalifikációban is párizsi indulást érő helyen áll.

Babos Timi is serleggel ünnepelt vasárnap. Rouenben, a WTA 250-es versenyen győzött párosban az orosz Irina Khromacheva oldalán. A 2020-as Roland Garros diadal óta először nyert a WTA Touron, pályafutása 25. páros trófeáját emelhette a magasba. Ez a siker is rendkívül fontos az olimpiai kvalifikáció szempontjából.

Bondár Anna (108.) a döntőig jutott a sváci 75 000-es ITF-tornán. A vasárnapi fináléban a 21 esztendős Julia Riera (112.) az első szett második játékában elvette Anna adogatását, és végig tudta vinni a játszmát (6:3). A második szettben 5:1-re vezetett az argentin, és úgy tűnhetett, innen már nincs sok hátra a meccsből, de a magyar úgy jött vissza 5:5-re, hogy közben öt meccslabdát hárított. Innen ismét egy Riera brék következett, de Anna újabb két mérkőzéslabdát hárítva kiharcolta a rövidítést, ahol ugyan 2:1-re még vezetett, onnan nem tudott több pontot nyerni, és ellenfele befejezte a meccset (6:3 7:6(2)). Annának tehát sajnos nem sikerült megszereznie idei második egyéni tornagyőzelmét, de két hét alatt két W75-ös döntőt játszott, és visszatér a top100-ba, a 95. helyen jegyzik majd a nevét hétfőtől.

Korosztályos Vidék Csapatbajnokság 2024 Szentes - Szentesi TK, 2024. június 22-2.