Folytatódott a magyar csoda Sanghajban

2023. október 8.

Marozsán Fábián megállíthatatlan a Rolex Masters ATP 1000-es versenyen.

Születésnapi ajándék a ma 24 éves Marozsán Fábiántól magának és minden magyar szurkolónak: a legjobb 16 közé kerülésért parádés tenisszel búcsúztatta Dushan Lajovicot (55.). Álomszerűen indult a mérkőzés, Marozsán Fábián úgy vezetett 5:0-ra hogy Lajovic összesen 5 pontot nyert. Aztán 5:0, 40:15-nél két játszmalabdája volt fogadóként a magyarnak , de a szerb nem adta meg magát, egy extra fonákkal és egy ásszal hozta az adogatását, majd rögtön breakelt. Másodszor szerválva a szettben maradásért két újabb játszmalabdát hárított a szerb, de 5:3-nál nem adott több esélyt ellenfelének Marozsán Fábián , semmire nyerte az adogatását (6:3). A magyar breakkel kezdte a második játszmát, és ezt az előnyét már meg is tartotta a párbaj végéig, sőt, 5:3-nál fogadóként zárta le a meccset. A 4. fordulóban, a negyeddöntőbe jutásért a 8. kiemelt Casper Ruud (9.) vár rá.

Fucsovics Márton (57.) nem követte Fábit a legjobb 16 közé. Marci Nagyot küzdött, a döntő szettben 1:4-ről jött vissza 4:4-re, de Francisco Cerundolo (21.) 6:5-nél újra brékelte a magyart, ami után már nem maradt lehetőség javításra. Ezzel várhatóan az 53. helyre lép előre az ATP-rangsorban.