F1-es kiemelt versenyt rendezett a Kiskút Tenisz Klub

2024. április 16.

A székesfehérvári Viszló Trans Kupa férfi győztese az a Belkovics Achilles (PG Tenisz) lett, aki a döntőbe vezető úton az 1. és a 4. kiemeltet is búcsúztatta, majd ott gémet sem engedett a 2. kiemelt Halmos Kornélnak (Vasas SC). Bronzérmet Kis-Balázs Rafael (BBTC) és Balogh Bálint (Siófoki Spartacus) szerzett. Az F14-es versenyszámban nem született meglepetés, az 1. kiemelt Tometich Vincent (SVSE) magabiztosan menetelt a fináléig, ahol 6:1 6:0-ra nyert klubtársával, Bakos Benedekkel szemben. Szücs Milán (TM) és Juhász Márton (Bíbic TC) a legjobb négyig jutott. Párosban Bakos Benedek Tihanyi-Tóth Domonkos (Pasarét TK) oldalán diadalmaskodott, 2:6 7:6(4) 10-5-re legyőzve a Ledényi Zsombor (MTK)/Tometich Vincent duót. Az F16-os kategória Szücs Ádám (TM) sikerét hozta, az elődöntőben a 2. kiemelt Milnárik Bálintot (Vasas SC) búcsúztatta, majd a döntőben 6:4 6:0-ra nyert Ladár Levente Lajos (MTK) ellen. A felső ágon az 1. kiemelt Bakonyi Dániel (Next TA) nem tudott kiállni a négy között. További eredmények ITT.

Szintén Székesfehérváron, a Bregyó Kupán mérkőzött az U12-es korosztály. A fiúknál az első két kiemelt vívta a harcot a legjobbnak járó serlegért, amit végül a 2. kiemelt Barranco-Mészáros Adrián (BVSC) hozhatott el, hiszen 4:1 4:2-re nyert Honfi Ákos Attila (Pasarét TK) ellen, és ezzel megszerezte második versenyelsőségét. A dobogó harmadik fokára Kardhordó Félix (MESE) és Tóth Kristóf Mátyás (SVSE) állhatott, Félix azonban párosban vigasztalódott, Honfi Ákossal 4:2 4:2-re győzték le a Tóth Kristóf M./Barranco-M. Adrián kettőst. A lányoknál a PG Tenisz játékosa, Szondy Hanna mindössze egy gémet vesztett a döntőig, ahol 4:0 4:1 arányban jobbnak bizonyult Győry Annánál (BBTC). Bronzéremmel Baják Léna (HTF CSO-KO) és Gazdag Sophia (MTK) gazdagodott, akik párosban viszont végső győzelmet ünnepelhettek, 4:1 4:0-ra verték a Polgárdi Zita/Szondy Hanna (PG Tenisz) kettőst. További eredmények ITT.

A budapesti Metro Kupa eredményei:

F14:
1.hely: Ujházi Bence (Okos Tenisz SE)
2. hely: Csordás Zoltán Péter (Vasas SC)
3. hely: Lászlófy István (Metro RSC) és Nyikos Márton (Fortuna SE)

F14 páros:
1. hely: Olasz Botond (MTK) / Ujházi Bence (Okos Tenisz SE)
2. hely: Szilasi Dávid (Orosháza) / Ferenczi Keve (SVSE)
3. hely: Ta Hoang Dung / Bilik Benjámin (Okos Tenisz SE) és Vavrik Maxim (SVSE) / Szabó Mátyás (SVSE)

F18:
1. hely: Kövesligeti Lénárd (Bíbic TC)
2. hely: Fehér Milán (PG Tenisz)
3. hely: Vizy Dávid (GYAC) és Béres Máté Sámuel (Next TA)

F2:
1. hely: Kovács Barnabás (Sportmánia)
2. hely: Kövesligeti Lénárd (Bíbic TC)
3. hely: Burcsi Péter (W-Sport) és Kovács Balázs (KTK)

F3:
1. hely: Magyar Krisztián (Gellért SE)
2. hely: Kóczán Lajos (Dorogi SE)
3. hely: Burcsi Péter (W-Sport) és Mészáros Bence (Dabasi TA)

L14:
1. hely: Kaminszka Gabriella (Volvex SE)
2. hely: Kovács Emese (Tenisz Műhely)
3. hely: Szentgáli Luca (SVSE) és Jászfai Fanni (Volvex SE)

L14 páros:
1. hely: Kaminszka Gabriella (Volvex SE) / Vecseri Bianka (SVSE)
2. hely: Juhász Lili (Volvex SE) / Nagy Kendra (Kiskút TK)
3. hely: Mészáros Dóra (Baji SE) / Honfi Réka (MTK) és Nagy Ramóna (Budapesti Honvéd SE) / Jászfai Fanni (Volvex SE)