Ez nem a magyarok versenye volt…

2022. március 11.

Fucsovics Márton és Gálfi Dalma is búcsúzott Indian Wells-től.

Csütörtökön magyar szempontból véget ért az Indian Wells-i ezres torna, ugyanis mind a férfi, mind a női mezőnyben kiestek játékosaink. A versenynek öt magyar teniszező vágott neki, Udvardy Panna és Jani Réka már a selejtezőben búcsúzott, majd a három főtáblás játékosunk közül Bondár Anna (WTA- 79.) szerdán 7:5, 6:3 arányban alulmaradt a horvát Petra Marticcsal (WTA – 75.) szemben. Ugyan az eredmény nem feltétlen ezt tükrözi, de roppant szoros mérkőzés volt, a 24 esztendős Bondárnak például öt bréklabdája is volt, azonban sajnos egyikkel sem tudott élni. Szintén kiélezett összecsapást hozott Gálfi Dalma (WTA – 105.) és Alison Van Uytvanck (WTA – 58.) meccse, amely végül 7:6, 6:4 arányban a belga sikerét hozta. Gálfi a selejtezőben két top 100 környéki játékost is legyőzött, így végül három találkozót tudott játszani a kaliforniai viadalon.

„Úgy érzem mindegyik meccs nagyon jó volt. A Van Uytvanck elleni mérkőzés nagyon magas színvonalú volt, és a vereség ellenére sok-sok pozitívumot tudok levonni a párharcból. Kevesen múlott az első játszma, ha egy-két pontnál picit szerencsésebb vagyok, fordítva is alakulhatott volna az eredmény” – értékelte Indian Wells-i szereplését Gálfi, aki megint karnyújtásnyira volt a top 100-as debütálástól, de előbb-utóbb, mint fogalmazott, átüti ezt a falat. A 23 esztendős teniszező – Bondár Annához és Udvardy Pannához hasonlóan – a Miami Openen folytatja majd a szezont, utána pedig visszatér Európába egy marbellai salakpályás WTA 125-ös versenyre, majd készül a Billie Jean King Kupára.

Fucsovics Márton (ATP – 48.) pedig pont az ausztrálok elleni Davis-kupa csata után érkezett meg Kaliforniába. A legmagasabban jegyzett teniszezőnk három hónap alatt már a negyedik kontinensen lép pályára. Marci az amerikai Mackenzie McDonald (ATP – 59.) ellen kezdett az első fordulóba, és a körülményeket leszámítva minden adott volt egy remek mérkőzéshez. A roppant szeles első szettben Fucsovicsnak hét játszmalabdája is volt az előny megszerzéséhez, de ellenfele 13-11-re megnyerte a rövidítést. A második szettben Marci 5:3-as vezetésnél adogathatott az egyenlítésért, ám McDonald visszajött és végül 7:6, 7:5-re megnyerte a találkozót. Ahogyan a magyar teniszező edzője, Nagy Zoltán is fogalmazott, kissé sajnálatos ez a vereség, hiszen Marcinak összesen 11 brékesélye és 7 játszmalabdája volt a mérkőzésen, de a kiélezett pillanatokban az amerikai volt a jobb és csak egyszer bukta el az adogatójátékát. Ezzel a korai búcsúval sajnos Fucsovics a jövő heti világranglistán kicsúszik a top 50-ből is, és nem a legjobb formában érkezik majd Miamiba, de bízzunk benne, hogy egy jó szerepléssel sikerül majd véget vetni a rossz szériának, és Marci újra megtalálja játéka legjobbját.