Pályafutása második ATP-serlegét ünnepelhette áprilisban Fucsovics Márton, de egyetlen mérkőzést sem nyert Grand Slam-en, amire 2017 óta nem volt példa, és legutóbb 2016-ban nem zárta az évet a top 100-ban. Jelenleg a 101. helyen áll, és ő már befejezte a versenyzést.
Tény, hogy egyik GS-sorsolásnál sem érezhette magát szerencsésnek (sorrendben Dimitrovot, Cicipaszt, Berrettinit és Leheckát kapta), és mindegyik előtt sérüléssel bajlódott, ami hátráltatta a felkészülését – a US Openen fel is kellett adnia a meccsét 6:1, 4:6, 3:6, 0:3-nál. Jellemző a sok kihagyásra, hogy összesen 41 egyéni mérkőzést játszott (22-19-es mutatóval):
Grand Slam: 0-4
ATP1000: 1-2
ATP500: 1-3
ATP250: 10-7
ATP selejtező: 7-1
Challenger: 2-1
Olimpia: 0-1
Davis-kupa: 1-0
A legjobb hónapja április volt, amikor tíz mérkőzéséből kilencet megnyert.
Azért így is maradhatnak szép emlékei 2024-ről a bukaresti diadal mellett. A Davis-kupában legyőzte Jan-Lennard Struffot (24.) – igaz, ez is kevésnek bizonyult a németek elleni sikerhez Tatabányán, ahol mindkét nap telt ház fogadta a csapatokat, és állami forrás nélkül tudta megrendezni a szövetség a színvonalas eseményt.
Február elején magyar rangadót nyert Rotterdamban, az ATP 500-ason: Marozsán Fábiánnál bizonyult jobbnak a 16 közé kerülésért (7:5, 6:1). Az első salakos versenyén Estorilban eljutott a negyeddöntőig, a 2. fordulóban Gael Monfilst verve nagy csatában, három meccslabdát hárítva (1:6, 6:1, 7:5) – korábban háromszor kikapott a franciától. Jót tehetett az önbizalmának az estorili menet, mert a következő állomáson, Bukarestben, majd hat év szünet után megint maradandót alkotott: a genfi serleg (2018) mellé megnyerte a Tiriac Open impozáns trófeáját. Ha valami sikerül, akkor hajlamosak vagyunk arra, hogy azt gondoljuk ez nem is olyan nagy teljesítmény, milyen könnyű volt. A diadalig legyőzte a 2. kiemelt Tallon Griekspoort (25.), a mindig kellemetlen Corentin Moutet-t (92.), az év egyik legnagyobb felfedezettjét, a pár héttel később Rómában Djokovicot verő Alejandro Tabilot (41.) és a döntőben a Rio de Janeiroban finalista Mariano Navone-t (52.). Ez egy olyan sorozat, amit nem kell magyarázni, csak elismerni és ünnepelni.
Ráadásnak még egy felejthetetlen mérkőzés.
Fucsovics Márton ötször játszott Novak Djokoviccsal (0-5) és háromszor Roger Federerrel (0-3). A szerb és a svájci ellen is akadt olyan párbaja, nem is egy, amikor egy-két ponton múlt a szenzáció. Rafa Nadallal viszont egyszer sem került szembe, valahogy mindig elkerülték egymást. Egészen 2024. július 28-ig. A párizsi olimpia első fordulójában összesorsolták őket. A legendás Philippe Chatrier arénában a magyar közel állt a bravúrhoz, a döntő szettben 2:1, 40:0-ja volt, de kimaradtak a fogadóelőnyök és utána a spanyol brékelt. A publikum élvezte a látványos, izgalmas, parádés megoldásokban bővelkedő csatát. Fucsovics 2:4-nél egy káprázatos, futtából megütött fonák egyenessel nyerte a gémet, még Nadal is megtapsolta, de 2 óra 32 perc elteltével a 22-szeres Grand Slam-bajnok győzött (6:1, 4:6, 6:4). Könnyen lehet, hogy Rafa Nadal az utolsó megnyert egyéni mérkőzését Fucsovics Márton ellen játszotta – az olimpián a következő fordulóban Djokovictól kikapott és azóta nem volt hivatalos mérkőzése egyéniben.
Fucsovics 32 évesen az 50. és a 101. hely között mozgott a ranglistán januártól a novemberi szezonzáró végéig, de a játéka, a tehetsége még mindig megvan ahhoz, hogy egyszer legalább a top 30-ban jegyezzék. Az igazi kérdés, hogy ő ezt mennyire akarja még és mekkora áldozatokra hajlandó. December 2-án kezdi meg a felkészülést 2025-re. Egy-két jó eredménnyel gyorsan visszakerülhet a top százba, mert januárban nem kell pontokat védenie.