Európa-bajnok a Kálmán Luca/Nemcsek Gréta páros!

2023. július 23.

Kálmán Luca egyéniben is szép eredményt ért el a Most városában rendezett U14-es Egyéni EB-n, három győztes meccset követően a negyeddöntőben búcsúzott, párosban azonban Nemcsek Grétával meg tudták ismételni Marosi Katalin és Vidáts Réka 1993-as sikerét.

A magyar páros a csehországi kontinensviadalon a döntőbe vezető úton szettet sem vesztett, majd a fináléban 6:2 6:2-re legyőzték a román Boian/Popa párost. Büszkék vagyunk rátok, lányok! A meccslabdát és a végső siker pillanatát itt nézhetik meg.

A svájci Klostersben zajló U18-as Európa-bajnokságon sem maradtak érem nélkül korosztályos játékosaink, az Udvardy Luca/Molnár Kitti alkotta duó ugyanis az előkelő harmadik helyen végzett, miután a legjobb négy között 6:3 4:6 10-7 arányban alulmaradtak a 2. kiemelt lengyel Pawlikowska/Rowinska páros ellen.