Egyre jobb formába lendülő magyarok

2022. február 8.

Múlt héten négy nemzetközi versenyen szerepeltek magyar játékosaink

Gálfi Dalma elődöntős és Jani Réka Luca negyeddöntős szereplése volt az előző hét legjobb eredménye nemzetközi porondon, illetve a juniorok között Udvardy Luca megint értékes pontokkal gazdagodott. A két magyar teniszező egyaránt egy-egy 25.000 dollár összdíjazású ITF-tornán szerepelt. Gálfi a Spanyolországban rendezett manacori versenyen első kiemeltként vágott neki a küzdelmeknek és jutott el az elődöntőig. Ott hatalmas csatában, közel 3 és fél órás mérkőzésen, 5:7, 6:3, 7:6(2) arányban kikapott a hatodik helyen rangsorolt, spanyol Andrea Lazaro Garciától, aki később meg is nyerte a tornát. Jani Réka Luca második hetét töltötte Egyiptomban, előbb Kairóban az elődöntőig jutott, most Sarm es-Sejkben a legjobb nyolc között Tessah Andrianjafitrimo állította meg őt, a francia játékos 6:4 6:7, 6:3-ra nyert a magyar teniszező ellen. Mindketten javítottak világranglistás helyezésükön, hiszen Gálfi a 116. helyig jött előre – ami eddigi pályafutása legjobbja –, míg honfitársa, Jani jelenleg a 159. pozíciót foglalja el.

Gálfi Dalma

A tervek szerint Bondár Anna és Udvardy Panna is indult volna a szentpétervári WTA 500-as torna selejtezőjében, ám utóbbi a múlt hét elején pozitív koronavírus tesztet produkált, így Panna kihagyta az oroszországi versenyt. A másik magyar lány pedig sajnos a kvalifikáció első körében búcsúzott Jule Niemeier ellen 6:4, 6:3 arányban. A német játékos egyébként feljutott a főtáblára és Petra Kvitová ellen kezd majd a szentpétervári viadalon. A két magyar lányért pedig legközelebb majd a dubaji WTA 500-as verseny selejtezőjében szoríthatunk.

A junior világranglistán a már 30. helyen álló Udvardy Luca Peruban versenyzett, ahol az 1-es ITF junior verseny negyeddöntőjében 6:4, 6:4-re kapott ki a második kiemelt belga Van Impe ellen. A hétről hétre történő előrelépkedéssel a 17 esztendős magyar lány jó eséllyel pályázik arra, hogy junior lányok versenyében főtáblás legyen majd az év második Grand Slam-tornáján, a Roland Garroson.

Udvardy Luca

A férfiak mezőnyében múlt héten nem voltak versenyben magyar játékosok, viszont a hét legfontosabb híre a Davis-kupa csapat kihirdetése volt. A nemrégiben új szövetségi kapitánynak megválasztott Nagy Zoltán kijelölte ötfős együttesét az Ausztrália elleni március 4-én és 5-én esedékes DK-selejtezőre. A csapatot Fucsovics Márton és Piros Zsombor mellett Marozsán Fábián, Valkusz Máté és Fajta Péter alkotják.