Boros Attila győzelmével ért véget a Dobó István Kupa F1-es versenyszáma

2024. április 24.

A Vasas SC játékosa, a 2023-as országos bajnok 1. kielmeltként az elődöntőben Kis-Balázs Rafael (BBTC) ellen nyert 6:3 6:3-ra, majd 4:6 6:1 6:1 arányban felülmúlta Nagy Botondot (Alfa TI), aki a legjobb négy között a 2. kiemelt Szőke Ádám Gábort (Vasas SC) búcsúztatta. Az F18-as versenyszám csoportmeccseiből Szikora Mihály (Vasas SC) került ki győztesen, őt Becser Péter (Marso TC), valamint Vizy Dávid (GYAC) követték a dobogón. Az F2-es bajok Hargitai Csaba (Bebto Team) lett, miután a döntőben 6:0 6:3-ra legyőzte Lovász Zoltánt (Tszsk Gyula), bronzérmet Barta Balázs Ödön (Tszsk Gyula) és Vizy Dávid (GYAC) szerzett.

A 14 esztendős fiúk a Muschkétás Kupán versenyeztek. Egyéniben az 1. kiemelt Denys Mark ünnepelhetett, a fináléban szetthátrányból fordított, és 2:6 7:6 10-8 arányban legyűrte klubtársát, a 2. kiemelt Csavajda Lőrincet. A harmadik helyen Ta Hoang Dung (Okos Tenisz SE) és Gémes Domonkos (MTK) végzett. Párosban a Pasarét TK két versenyzője, Mark és Lőrinc diadalmaskodott, 6:4 6:2-re nyertek Hoang Dung és Paragi Csongor (Pasarét TK) kettőse ellen. A lányok a dunakeszi Volvex Kupán mérkőztek, a volvexes házidöntőt Jászfai Fanni nyerte, 6:3 6:3-ra múlta felül Oláh Sophia Gracet. Bronzérmes Ferenczi Dió (SVSE) és Juhász Lili (Volvex SE) lett, utóbbi azonban párosban elhozhatta a trófeát, hatalmas izgalmakat követően Kaminszka Gabriellával (Volvex SE) 6:7(8) 6:2 12-10-re győztek a Furtuna TK-s Bertók Nelli/Jánosik Liliána duóval szemben.

A Balatonboglári Tenisz Clubban nyolc versenyszám zajlott a hétvége folyamán. F14-ben a papírforma érvényesült, Simon Péter (PVTC) 6:2 4:6 10-5-re verte Tóth Barnabás Lászlót (MTK), a legjobb négy közé még Guitprecht Dávid (ZTE) és Hidvégi Barnabás (MESE) jutott be. Párosban a ZTE-s Guitprecht Dávid/Szeles Bertalan duó hozta el az aranyat, 6:7(3) 6:1 15-13-ra nyertek Simon Péter (PVTC) és Gömöry Ádám (PVTC) ellen. Egy korosztállyal feljebb Szenes István (Pasarét TK) örülhetett, az elődöntőben Horváth Noelt (Kőszegi SE) búcsúztatta 1:6 6:2 10-7-tel, majd a döntőben csak egy gémet engedett Vajda Kristófnak (PG Tenisz). Kacskovics Balázs (Pasarét TK) szintén elődöntőt játszhatott. A 18 éven aluli fiúk helyezéseit a csoportmérkőzések döntötték el, Tóth Bence Krisztián (Pasarét TK) végzett az első, Horvéth Noel (Kőszegi SE) a második, Szenes István Benedek (Pasarét TK) pedig a harmadik helyen.

Az L14-es kategóriában mindkét elődöntő meccstiebreakben dőlt el, az 1. kiemelt Blum Hanna (Bajai TK) Serkédi Csengét (BUSC), a 4. kiemelt Kővári Olivia Sophie (Budapesti Honvéd SE) pedig a 2. kiemelt Vecseri Biankát (SVSE) múlta felül. A döntő 6:4 6:3-as eredménnyel zárult Hanna javára, aki párosban is diadalmaskodott, Vecseri Biankával 3:6 7:5 10-6-ra győztek Ábrahám Fanni (Bajai TK) és Kővári Olivia duójával szemben. A 16 éven aluliak két csoportban versenyeztek, a rájátszásból Vukics Vanda (Röpte TK) került ki győztesen, 6:3 6:2-re nyert az 1. kiemelt Németh Nóra (ZTE) ellen.A bronzérem Kállay Dorina Ninához (GYAC) került. Végül az L18-as versenyszámban a PVTC versenyzője, Krajczár Lili Kata állhatott a dobogó tetejére, a négy között Lállay Dorinánal parancsolt megálljt, majd 6:2 6:0 arányban jobbnak bizonyult Németh Nóránál (ZTE). Pór Zsófia (BBTC) szintén elődöntős volt.

Sor került az idei első Kinder Kupára is, melynek a Savaria Tenisz Club adott otthont. A Play+Stay és az U12-es korosztály egyaránt pályára lépett, az eredményeket itt találják, a fotókat pedig itt.

Korosztályos Vidék Csapatbajnokság 2024 Szentes - Szentesi TK, 2024. június 22-2.