Babos Tímea megnyerte a jacksoni 25 000-es ITF-tornát!

2023. április 9.

A Mississippiben rendezett salakpályás viadal nem volt zökkenőmentes, ugyanis a rossz időjárás miatt szombaton Timinek (326.) két mérkőzést is kellett játszania, de a negyeddöntőt és az elődöntőt is sikerrel vette, előbb három szettben győzte le a hazai pályán induló Jonest (511.), majd sima diadalt aratott a szintén amerikai Huval (577.) szemben. A vasárnapi fináléban a 2. kiemelt Whitney Osuigwe (282.) ellen lépett pályára, aki mindkét szettben breakhátrányból jött vissza, de végül 2 óra 16 perc alatt 7:5 7:5-re legyőzte amerikai vetélytársát!

A korábbi páros világelső ezzel 2018 óta először szerezte meg a legjobbnak járó trófeát egyéniben, és ismét a top 300 tagja lesz, a jövő heti WTA-rangsorban a 282. hely környékén jegyzik majd.