Az MTK csapata nyerte a 2023-as férfi Szuperligát!

2023. július 16.

A címvédő Somogyi Electronic-GYAC második, míg az UNIK SE-Vasas SC-Csopak TK-Next TA együttes harmadik helyen végzett.

Hamar 2-0-s előnybe került a fővárosi együttes a győriek ellen, miután Fajta Péter és Valkusz Máté is feladta a meccsét. Marozsán Fábián ezt követően 7:6 6:0-ra nyert Piros Zsomborral szemben, így 2-1-re alakította az állást, Makk Péter 6:1 6:1-es Kovács Márk elleni győzelme pedig már 2-2-es állást eredményezett. Az összes szem Kincses Kolos és Bíró André meccsére szegeződött ekkor, hiszen ott készült a meglepetés, André ugyanis 6-4-re nyerte az első szettet. Kolos a másodikat 6-3-ra hozta, így jöhetett a szuper tie-break, amiben André 9-4-re is vezetett, Kolos azonban hihetetlen akaraterővel fordítani tudott, és összesen hat meccslabda hárítása után 4:6 6:3 13-11-re győzött. Az MTK 3-2-es vezetésénél jöhettek így a páros meccsek, melyből az elsőt Cristian Jianu és Kincses Kolos 1:6 6:2 10-6-ra nyerte Marozsán Fábián és Bíró André ellen, Madarász Gergely és Piros Zsombor pedig 6:4 6:1-re győzött Makk Péter és Somogyi Zsolt ellen, így 5-2 lett a találkozó vége.

A bronzérmet az UNIK SE-Vasas SC-Csopak TK-Next TA csapata szerezte meg a PG Teniszesek 7-0-s legyőzésével. Szőke Ádám, Kisantal Botond és Deli Mihály is szetthátrányból jött vissza, Boros Attila és Tóth Csongor pedig két szettben győzte le ellenfelét, a párosokra pedig végül nem került sor.

A díjakat Sütő Csilla, az MTSZ főtitkára, Sávolt Attila, az MTSZ szakmai igazgatója és Nagy Zoltán Davis-kupa kapitány adta át.