Ausztrál örömünnep Melbourne-ben!

2022. január 29.

Az idei Australian Open női egyesét a hazai közönség előtt szereplő, világelső Ashleigh Barty nyerte, miután önmagán kívül 6:3, 7:6 (2) arányban legyőzte az amerikai Danielle Collinst, míg férfi párosban a közönség nagy kedvencei, Nick Kyrgios, Thanasi Kokkinakis diadalmaskodott.

Megtört az átok, és 42 év sóvárgását követően végre ismét ausztrál győztest ünnepelhetett az Australian Open közönsége a női egyes döntőjét követően. Az idei esztendő első Grand Slam-viadalán ugyanis a verseny legnagyobb esélyese, a 25 éves világelső, Ashleigh Barty diadalmaskodott. Az ausztrál klasszis azonban nemcsak ellenfelét, az élete első GS-fináléját vívó amerikai Danielle Collinst győzte le 6:3, 7:6-ra, de saját magát is. Ugyanis Barty egészen a második szett közepéig, amikor ellenfele már 5:1-re és 30-0-re vezetett ellene, szinte alig bírta elviselni a rá nehezedő nyomást, ám onnantól az a Barty volt a pályán, aki méltán a világ jelenlegi legjobbja.

Forrás: Twitter/AusOpen

A kevesebb mint másfél órás meccsen végül a világelső pályafutása harmadik GS-sikerét aratta – előzőleg 2019-ben a Roland Garroson és 2021-ben Wimbledonban is diadalmaskodott már –, ez pedig a 15. tornagyőzelme eddig. Az ausztrál nyílt nemzetközi teniszbajnokság kezdete előtt a 2000-ben éppen Melbourne-ben a junior lány egyest és párost is megnyerő Kapros Anikó a világelső sikerét jósolta meg.

„Jelenleg Barty minden szinten a legerősebb a női mezőnyben, ráadásul hetek óta csak erre a viadalra készült, látszott minden mozdulatán, mennyire szeretné ezt a győzelmet. Nagyon jó meccset vívott a két finalista, bár sokáig azt lehetett látni, egyikük jobban izgul, mint a másik. Collins ugye első Grand Slam-döntőjét játszotta, míg Barty vállal ott volt a negyvenkét éves várakozás a hazai szurkolók részéről. Talán ha nem Collins, hanem egy ilyen helyzetben tapasztaltabb játékos lett volna a világelső ellenfele, vélhetően két szettben kikapott volna Barty. Ám amit a második játszma közepétől láttunk tőle, az egészen fantasztikus volt, ahogy akkortól a végéig teniszezett, az pontosan megmutatta, miért is ő ma a világ legjobbja.” – értékelte a női egyes döntőjét Kapros Anikó.

A korábban a világranglista 44. helyéig jutó magyar teniszező kijelentette, a mai női mezőny nagyon kiszámíthatatlan, szinte bárki megnyerhet némi túlzással egy GS-tornát – mint például Krejciková a Roland Garrost vagy Raducanu a US Opent –, ám most a legnagyobb esélyes diadalmaskodott.

„Bevallom őszintén, a tavalyi New York-i teljesítménye után sokkal többet vártam Raducanutól, és azt remélem, hamar visszatalál az ott látott formájához. Akárcsak Naomi Oszaka, aki már négyszeres GS-győztes, ám őt nagyon elvitte rossz irányba az a médiafelhajtás, ami kialakult körülötte. Viszont ismét láthattunk egy olyan fiatal tehetséget Anisimova személyében, aki tehetsége és tudása alapján a jövő nagy bajnoka is lehet.” – tette hozzá Kapros Anikó.

És hogy az ausztrálok öröme teljes legyen, a férfi páros küzdelmeit a két nagy közönségkedvenc, Nick Kyrgios és Thanasi Kokkinakis nyerte, akik a fináléban honfitársaikat, a Matthew Ebden, Max Purcell duót verték két szettben, 7:5, 6:4-re.