"A top 200 volt idén a cél."

2022. augusztus 30.

A 22 esztendős Davis-kupa válogatott játékos egy évvel ezelőtt még a 400-on kívül állt a világranglistán, a hétfőn kiadott friss rangsorban pedig már a 185. hely az övé, amivel a harmadik férfi játékosunk lett, aki tagja a top 200-nak, ilyenre pedig hosszú évek óta nem volt példa a magyar teniszsportban. Marozsán 6:2, 6:1-re győzött a korábbi top 30-as Damir Dzumhur ellen a banja lukai ATP Challenger döntőjében, és ezzel karrierje legnagyobb sikerét aratta.

"Nagyon jól ment a játék egész héten. Dzumhur nem is játszott olyan jól, könnyen érvényesíteni tudtam az akaratomat, jól használtam ki a lehetőségeimet, azért lett ilyen egyoldalú a finálé. Az egész tornán egy szettet buktam, remekül éreztem magam a bosnyák viadalon" - mondta Fábián, aki korábban csak elődöntőig jutott ATP Challenger versenyeken. A fiatal teniszező azt is elárulta, hogy a top 200 mellett a US Open selejtezőjét is kitűzte magának célként, és amikor az nem jött össze kissé csalódott lett, de most már előre tekint.

"Ausztráliában egészen márciusig még sosem voltam. Juniorként én nem játszottam ott, így persze, nagyon izgatott lettem, amikor tudatosult bennem, hogy a jövő év elején lehetőségem lesz indulni az Australian Openen. Persze, szeretnék minél előkelőbb helyezést elérni még idén, hiszen a szezon vége felé lesznek majd megvédendő pontjaim, de jó eséllyel azért meglesz életem első Grand Slam-szereplése" - mondta Marozsán. A Davis-kupa csapattal Ausztrália ellen, Valkusz Mátéval fantasztikus páros győzelmet elérő teniszezőnk azt is elárulta, hogy győzelemről győzelemre, tornáról tornára nőtt az önbizalma és fejlődött a játéka.

"Az év elején sikerült megnyernem egy 25 ezres tornát Portugáliában, pedig előtte még igazán jó eredményeim sem voltak ilyen rangos versenyeken. Ennek köszönhetően előreléptem a világranglistán, jöttek a Challenger-kvalik, melyek nagy részén feljutottam a főtáblára, ami további lendületet adott. Klisé, de mindig úgy tartottam, a kemény munka kifizetődik, és lám, itt vagyok a top 200-ban. Most Franciaország felé veszem az irányt, ahol ismét egy ATP Challenger tornán játszom majd, aztán itthon is edzem, és október környékén tervezünk majd egy újabb 6 hetes turnust, ahol megnézzük majd mennyit fejlődtem. Illetve a szezon végén meg kell majd védenem a tavalyi bergámói Challenger-elődöntőmet, valamint tervezek indulni majd a pozsonyi versenyen is, ahol egy évvel ezelőtt Piros Zsombor döntőt játszott. Aztán remélem sikerül még többet előrelépni majd az ATP-rangsorban, és akkor decemberben irány Ausztrália!"