A Park és a Metro kupán versenyeztek a korosztályos játékosok

2023. május 9.

Az U12-es és az U14-es korosztály versenyzett a Park Kupán. A BLKE pályáin rendezett megmérettetésen a 12 éven aluliak között Kosztoványi Brúnó (Tenisz Műhely) borította a papírformát, a döntőben 4:1 4:2-re győzte le az 1. kiemelt Tóth Lászkó Barnabást (MTK), és idén először nyert korosztályos versenyen. Elődöntőt játszhatott Pánczél Erik (Alfa TI) és Szűcs Milán (Tenisz Műhely). A vigaszágat Hangácsi Márk (SVSE) nyerte meg. A lányok döntőjében az 1. kiemelt Vecseri Bianka 5:3 4:2-re nyert Sándor Lotti (Dunakeszi TK) ellen, aki az elődöntőben szoros meccsen múlta felül Ungvári Nóra (Pécs VTC), aki így Kaminszka Gabriellával (Pillangó TSE) együtt a harmadik helyen végeztt végzett. A vigaszág győztese a Sportmánia színeiben versenyző Farkas Kincső lett. Egy korosztállyal feljebb Varga Oszkár (Dunakeszi TK) játék nélkül nyerte a finálét, ugyanis Valkusz Márk (Golden Ace) nem tudott kiállni ellene. A legjobb négy között búcsúzott az 1. kiemelt Mokán István Damján (Viharsarok TA) és Szász Levente (GS Római Tenisz Club), ám István párosban vigasztalódhatott, ott ugyanis Heiszer Flórián oldalán diadalmaskodott, 6:1 6:2-re legyőzve Vörös Kristófot (BUSC) és Szász Leventét. A lányok mezőnyén György Sára (GS Római Tenisz Club) kerekedett felül, a döntőben 6:2 6:4-re nyert a Honvéd SE-s Nógrádi Noémivel szemben. Két SVSE-s teniszezőhöz, Kátai Lucához és Rekedt-Nagy Pannihoz kerültek a bronzérmek. Panni egy aranyat is el tudott hozni a viadalról, ugyanis Fizel Laura oldalán 7:6(4) 3:6 10-7-re nyerték a páros finálét György Sára és Kristyán Fanni (Pasarét TK) duója ellen.

Három Vasas SC-s győzelem született a Metro Kupán! A Metro RSC salakpályáin megrendezett viadal F1-es kiemelt számában Boros Attila (Vasas SC) idén először diadalmaskodott, miután 6:0 6:2-re legyőzte Liszka Mártont (MTK). Harmadik helyen végzett Kovács Vilmos Krisztián (Siófoki Spartacus) és Sztasák Jonatán (Tenisz Műhely). A 16 év alattiak bajnoka is vasasos játékos, Laczkovich Zoltán Bendegúz lett, a döntőben 6:1 4:6 6:1-re győzte le Horváth Noelt (Kőszegi SE), aki a legjobb négy között az 1. kiemelt Szenes István Benedeket (Vasas SC) búcsúztatta. Az alsó ágon még Boros Bence (Vasas SC) jutott elődöntőbe. Hegedűs-Kyster Benjámin (Vasas SC) is idén először állhatott a dobogó tetejére, az F18-as versenyszám fináléjában szetthátrányból, 1:6 6:3 6:4-re nyert az 1. kiemelt Sinkalovics Patrik Alex (Alfa TI) ellen. A harmadik fokra Kunecz Kornél Ádám (Kőszegi SE) és Laurentiu Sabau (külf.) állhatott. F2-ben a 15 esztendős Almádi Attilához (MTK) került a legjobbnak járó trófea Sylhasi Fresk (külf.) 6:2 6:3-as legyőzését követően, így idei harmadik versenyelsőségét szerezte meg. A bronzérmek Kretz Boldizsárhoz (TopSport) és Gönczöl Mátéhoz (BUSC) kerültek. Végül az F3-as mezőny csoportmérkőzéseit követően a rájátszásban Sylhasi Fresk 6:0 6:3-ra nyert Lászlófi Róberttel (Alfa TI) szemben, míg a harmadik hely Győrfi Dánielé (Metro RSC) lett.