1:2-re kikaptunk Ausztriától a BJK-kupa második játéknapján

2024. április 9.

Elmaradt az újabb meglepetés, de a lányok, Szabanin Natália és Nagy Adrienn így is minden dicséretet megérdemelnek.

A bentmaradás szempontjából egyszerű volt a képlet a keddi játéknap előtt: 1. ha nyerünk az osztrákok ellen, már biztos a bentmaradás, és csoportelsőként akár a rájátszásba is felkerülhetünk; 2. ha Ausztria győz, akkor azért kell szurkoljunk, hogy a dánok megverjék Bulgáriát, mert akkor biztosan nem esünk ki.

Nagy Adri (728.) ugyan mindent megtett a győzelemért Sinja Kraus (222.) ellen, de a fontos pillanatokban ezúttal az ellenfél volt a jobb. Talán, ha az első játszmában 4:3-nál a négy fogadóelőnyből az egyiket megcsinálja Adri, másképp is alakulhatott volna a meccs, de így Kraus 1 óra 42 perc alatt 6:4 6:4-re nyert. Ezután jött Szabanin Natália (601.) és az osztrákok első számú teniszezője, Julia Grabher (130.) A fiatal magyar lány nagyon érett, okos, pontos, fegyelmezett tenisszel mindkét szettben 5:1-re vezetett, és végül 65 perc alatt 6:3 6:1-re nyert.

A mindent eldöntő páros álomszerűen indult: 4:0 ide. Nem csökkent a lendület és meg is lett az első szett 6:1-re. Sajnos, a második játszmára nagyot fordult a játék képe, az ellenfél egyre stabilabban teniszezett és a hálónál is aktívabb, agresszívabb lett. Melanie Klaffner és Sinja Kraus 6:1-re nyerte a szettet, jöhetett a szuper-tiebreak. Mini-breakkel kezdtünk, de ekkor vezettünk utoljára. Nati és Adri egyaránt a negyedik meccsét játszotta alig 24 óra alatt és ez döntőnek bizonyult, 10:5 lett az osztrák kettősnek, így Ausztria-Magyarország 2:1.

Szerdán a dánok ellen folytatjuk, kiesni már nem tudunk, de másodikok még lehetünk a csoportban, és onnan egy csapat bejut a rájátszásba (a három csoport második játszik még egy kört és a győztes csapat csatlakozik a csoportelsőkhöz).

2. Kinder Rába ETO Play+Stay Kupa - 05.04. Győr - Rába ETO, 2024. május 4-5.