A Somogyi Elektronic - GYAC és a Kőszegi SE csapata jutott a férfi Szuperliga döntőjébe

2024. július 13.

A címvédő MTK a harmadik helyért játszhat.

A legrangosabb férfi csapatbajnokság szombati elődöntőiben a megnyitóünnepséget követően az MTK Budapest a Somogyi Elektronic - GYAC ellen, a Kőszegi SE csapata pedig a PG Teniszesekkel szemben küzdött a fináléért.

A tavalyi második helyezett győri csapatból előbb Valkusz Máté döntő szettben gyűrte le Piros Zsombort, Makk Péter már könnyebben nyert Necz András ellen, Bíró André pedig Kincses Kolos ellen. A két balkezes teniszező, Madarász Gergely és Velcz Zsombor meccsét Madarász (MTK) húzta be, így a GYAC csapata 3-1-re vezetett az MTK ellen, ekkor a még pályán lévő utolsó mérkőzésen múlt, hogy az egyénik vagy a párosok döntenek-e. Ki a győriek szlovák vendégjátékosának, Michael Seleckynek, ki Kincses Kristófnak szurkolt a Nemzeti Edzésközpontban, a meccstiebreakben az előbbi játékos 8-2-re is elhúzott, innen azonban Kristóf visszajött, és 11-11-ig fej-fej mellett haladtak, Michael végül jobbnak bizonyult, és 13-11-re nyert, az MTK tehát 1-4 arányban alulmaradt.

A másik párharcnál a páros meccsek lejátszására is szükség volt, miután a Kőszegi SE 3-2-re vezetett a PG Tenisz és Sport Club Egyesület ellen. Izgalmakból itt sem volt hiány, három egyéni mérkőzés kimenetele is a döntő tiebreak-en múlt, végül Deli Merse (PG) Zeljenka Martint, Vörös Máté (Kőszeg) Gubi Trisztánt, Nagy Péter (PG) Kéki Márkot győzte le, Jilly Ádám (Kőszeg) két szettben múlta felül Sztasák Jonatánt, ahogyan Bartakovics Marcell (Kőszeg) Belkovics Achillest. Ekkör jöttek a párosok, ahol előbb a Kéki Márk/Vörös Máté kettős (Kőszeg) nyert Miljanic Markó és Gubi Trisztán ellen, a másik mérkőzésnek pedig már nem volt tétje, így a Kőszegi SE javára dőlt el a találkozó.

Holnap 10 órakor kezdődik a döntő, valamint a bronzmeccs az MTSZ székházában, várunk mindenkit szeretettel!